İnternet ve Web Teknolojileri

► Statik ve Dinamik Tabanlı Web Tasarım

Sahip olmak istediğiniz Web Sitesi Statik yada Dinamik sayfalardan oluşabilir, Örneğin; Siteniz sadece tanıtım veya bilgi amaçlı olacaksa, Site içeriğinizi sık sık güncellemeniz gerekmeyecek ise belirli sayıda sayfadan oluşacaksa, Ziyaretçi ile etkileşim olmayacaksa Statik içerikli bir site sizin için uygun olabilir. Ürün tanıtımı veya satışı yapacaksanız, İçerik devamlı güncellenecek ise Rezervasyon, ilan, haber, anket, üyelik sistemi, online müşteri destek hizmeti vb. eklenti olacaksa bilgilerinizi bir veritabanında tutacaksanız Sitenizin dinamik altyapıya sahip olması gerekir.
Web Siteleri, Genel Yapısı, Kullanım Amacı, Görselliği ve İçerik itibariyle birbirlerinden farklıdır, bu bağlamda; Yapılacak Web tasarımlarının, fiyatlandırması ve yapım süreleri de birbirinden farklı olacaktır »..devamını oku


► Mobil ve Tablet Uyumlu Web Tasarım

Günümüzde Dünya İnternet kullanımı istatistiklerine bakıldığında kullanıcıların %3'ü Tablet, %53'ü de mobil aygıtlardan internete giriş yapmaktadır, gün geçtikçe mobil aygıtları ve tabletlerin kullanım alanlarının gelişmesi ve satış grafiklerinin yükselmesine paralel olarak, Dünyadaki mobil internet kullanıcı sayısı da artmaktadır ( her yıl %100). Normal Websiteleri Mobil aygıtlarda düzgün görüntülenemezler, görüntü ayarları farklı olduğundan bir uyum sorunu vardır, bunun yanında sayfa yüklenme hızı da oldukça düşüktür. Mobil aygıtların gerek kapasitelerinden gerekse internet bağlantı limitlerinden dolayı varolan websitenizin ayrıca Mobil uyumlu web tasarımının yapılmış olması gerekmektedir.


► Tüm Tarayıcılar ile Uyumlu Tasarım

Bir websitesi Standartlara uyulmadığı takdirde bir tarayıcıda normal görünürken, başka bir tarayıcıda bozuk görünebilir. Bunun önüne geçmek için siteniz Web Standartlarına Uygun bir şekilde kodlanır ve tüm güncel tarayıcılar ile test edilir.


► Hızlı Açılan Web Sayfalar

Yavaş açılan sayfalar, ziyaretçiler için olumsuz etkisi olduğu gibi sunucu trafiğinizin yavaşlaması ve fazladan Bant genişliği harcanmasına neden olur. Gereksiz yere kod kalabalığı yapılmasından yada hatalı kodlama yapılmasından kaynaklanan bu problemin uygun kod optimizasyonu yapılarak önüne geçilir.


► Arama Motorlarına Kayıt ve Optimizasyon

Websitelerin, piyasanın %90'ını elinde bulunduran Google, Yahoo ve Bing Arama motorlarına kayıt ve Optimizasyon işlemleri


► Ziyaretçiler için Kullanımı Kolay Sade Tasarım

Basit Websiteleri, kullanımı kolay, bakması ve anlaması kolaydır. Uygulamada genellikle Websiteleri kullanışsız, kalabalık içerik ve karmaşık kelimelerle doludur. Websiteleri için "Basitlik" bir yandan grafiksel tasarımla, kullanılabilirlik arasında bir mücadeleyken, diğer taraftan kullanıcı beklentileri ve pazarlama diline uygunluk sağlamada sabit mücadele içindedir.

"Çevirimiçi Kimlik" ne kadar büyük logoya sahip olduğun yada logonun nereye konulduğu sorusu değildir. Bu daha çok: kimsin? Ne söylüyorsun? hangi kelimeleri, ne tür resimleri kullanıyorsun, onları nereye koyuyorsun, sorularıdır. Çoğu kurumsal 'blabla' lar denilen laf kalabalıkları eski pratikte sağlıklı gibi görünse de genel faydadan uzak etkileşimdir.

Websiteleri kullanımı kolay ve sorunsuz ise, kullanıcıya iyi bir marka deneyimi yaşatıyorsa ve web sitesi tasarımıyla tutarlılık var ise idealdir. Leonardo da Vinci 'nin dediği gibi; yaratıcı bir süreç sonucunda 'Sadelik', "zarafet"dir.


► Kişisel & Kurumsal Website

Yapımı tamamlanmış yada devam eden Kişisel/Kurumsal Web Tasarım, Uygulama ve Projelerimiz için»tıklayın


► İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES: Mehmetcik Cd. No:29 34520 Beylikdüzü / İSTANBUL
TEL: 0 (212) 853 26 81
E-POSTA: info @proweb7.com


► İLETİŞİM FORMU

Alttaki Formu kullanarak her türlü soru istek ve önerileriniz için iletişime geçebilirsiniz.